אולטרה סאונד

תהיות שמעולם לא פורסמו בעמוד ׳פאבים לונדונים בינוניים ומצחינים׳ שאף אחד לא התחיל אף פעם:

״אז בלר מוציאים אלבום חדש או לא?״

״אז אואייזיס מתאחדים או לא?״

״אז קולדפליי ביטלו הופעות או לא?״

עזבו אותם מהמשבר באוקריאנה, מה שבאמת מעניין את הבריטים בשבועות האחרונים הוא משבר להקות המנוני הפאבים. אם לסמוך על התשובות שמצאו את דרכן לפיינט השלישי שלי (לא, אופ; לא, יש; כן, יששש!!!) – אכן יש להם סיבות לחשוש. לא לי: שמחתי, מאוד שמחתי, לשמוע שלהקת המנוני הפאבים הגדולה מכולם והעבשה מכולם, נכון להיום, ביטלה שתי הופעות ב- Roundhouse שבקמדן, ועוד יותר שמחתי לגלות מה קורה שם במקומן.

ראונדהאוס קמדן

להקת המנוני הפאבים הגדולה והעבשה ביטלה! ובמקומה

קוראים לזה Despacio (מספרדית: לאאאט) וזה השת״פ החדש של ג׳יימס מרפי מ- LCD סאונדסיסטם עם האחים דיוויד וסטפן דוואלה מ- Soulwax ו- 2ManyDJs. בהגדרה הפשוטה של הפרוייקט, ׳דיספאסיו׳ הוא סאונדסיסטם מושקע בחסות ברורה של יצרנית מערכות סאונד היוקרתיות ׳מקינטוש׳ (לא אפל), שמרפי והאחים הבלגים דוואלה נודדים איתו בחודשים האחרונים למספר מצומצם ומכור מראש של הופעות מסיבתיות. הם היו איתו בהמרסמית׳ אפולו בדצמבר לשתי הופעות שפיספסתי, וחזרו איתו אתמול לראונדהאוס, כאמור, בזכות קולדפליי שביטלו ברגע האחרון.

despacio

מרפי והאחים מדגמנים עשירית מהסאונדסיסטם הנודד

כמה מושקע: המפרט הטכני כולל טירופים כמו 50,000 ואט שהמערכת צורכת על פני שבעה סטאקים של רמקולים, כמו גם עמדת די ג׳יי חלומית בת 4 פטיפונים, מיקסר רוטרי וינטג׳ של E&S, ארבעה מודולים של EQ, פרוססור ייעודי לאפקטים וגם עמדת האזנה נפרדת עם מיקסר ופטיפון.

2manydjs

השלושה בפעולה. עמדת די ג׳יי חלומית עם ארבעה פטיפונים

היו שם גם משהו כמו שמונה תיקים מפוצצים באולי 600 תקליטים סך הכל – שיצקו אל תוך כל המספרים הקרים האלה מילים, צלילים ובעיקר רגשות. מתוודה: אחרי חוויה קצת פחות חיובית עם הבלגים במנצ׳סטר בשנה שעברה, שם ראיתי אותם מרביצים ב-Warehouse Project סט סכינים שעל גבול ה- EDM, הגעתי אתמול עמוסת חששות וחשדות. אלא שאז הם הפגיזו סט מצויין של דיסקו-טקנו-אלקטרוניקה-קלאסיקות-ריגושים עם נעיצות כאלה:

אני מכירה את הראונדהאוס די טוב. במהלך השנים ראיתי שם הופעות של גרייס ג׳ונס, אנדרוורלד, כמיקל בראד׳רס, אירייז׳ר, רובין וגם כמה מיצגים, כולל זה של דיוויד ביירן ב- 2009. אני לא אגזים אם אומר שאתמול הוא היה במיטבו: התוכן הנכון במבנה הנכון עם הסאונד הנכון (שקשה מאוד להנפיק שם בגלל התקרה הגבוהה). עמדת הדי ג׳יי החבויה לא גנבה את הפוקוס, המבנה העגול החמיא לאינטרקציה המסיבתית, וגם אם לא כל המיקסים היו מושלמים ולא כל התדרים היו מחמיאים (יותר מדי גבוהים לטעמי, אם כבר שאלתם) – עדיין, היה פגז.

הערב הם עושים את כל זה שוב; יש כמה כרטיסים יקרים באיביי ויש שמועות שמדברות על הופעות עתידיות נוספות בלונדון וגם על אחת בגלאסטו – תפסו אותם אם אתם יכולים.

* כוכבית לטובת קוראי הבלוג בארץ הקודש: בהמשך החודש דיוויד וסטפן מגיעים גם לארץ וינגנו בבלוק עם סנטוס ברקוס האלוף, שהכריח אותי לתת להם עוד צ׳אנס ודאג לארגן הכל יפה יפה. תודה, סנטוס!

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)