עלה עלה שעל העץ

בצער רב וביגון קודר-אפור-רטוב אני נאלצת להודיע על מותו המוחלט של קיץ ‏2014. כבר שבועיים שאלוהים (מי?!) משתינה עליי מלמעלה עם ממטרים משתנים וסביבות של 12 מעלות בלילה, וגם בלי להציץ בתחזית אני יודעת שזה לא הולך להשתנות. כלומר זה כן, לכיוון האפס מעלות, אז אולי עדיף ללטף את הטמפרטורה הדו-סיפרתית הסבירה בזהירות ולדבר אליה יפה יפה, שתשאר עוד קצת.

וגם: כדאי להתסכל מסביב ולראות כמה הסתיו הלונדוני מ-המ-הם. באמת באמת. העלים נהיים אדומים וצהובים, השמים נהיים אפורים חלקים, הכותבות הלא שרמנטיות נהיות שרמנטיות. בימים האחרונים הבנתי שקיץ בלונדון זה אולי מגניב, אבל הסתיו הלונדוני הוא ללא ספק העונה הכי יפה של השנה – ומה יותר שווה לי מלראות אותו קורם עור ושברירי עלים בפארק הכי יפה בעיר, הלא הוא ריג׳נטס פארק.

ריג׳נטס פארק לונדון

ריג׳נטס פארק. הכי יפה בעיר

התמזלתי, כי שנת הנדודים הזו (ביי ביי ליטל וניס > עוד מעט הלווווווו איזלינגטון > בינתיים היוש שוב לבית הישן שלנו ליד הפארק) סידרה לי ג׳וגינג יומי בפארק המעלף הזה, ועוד עכ-שיו. רגל ימין מועכת עלה אדום, רגל שמאל מועכת עלה צהוב, עוד עלה אדום, עוד אחד סוג של חום ואז משהו ממש לא קשור. כזה:

אמנות בלונדון

קוראים לו Small Lie, ליצור החביב הזה

שכחתי! כמעט, שבאמצע אוקטובר ריג׳נטס פארק מארח את Frieze London (מאתמול ועד שבת, כולל) תערוכת האמנות העכשווית הגדולה באירופה. בדקתי אותה לעומק בעבר, והיא בהחלט מרתקת עבור מי שמעוניין להרחיב את אוסף האמנות שלו (תמורת ערימת שטרות כבדבדה). כל השאר, מעדיפה לשלוח אותם ל- Sculpture Park שמתמקם ליד התערוכה המרכזית באוויר הפתוח ומגיש מיציגים קומוניקטביים יותר:

פסלים בלונדון

׳דינוזאור תינוק׳ של מאט ג׳ונסון

אמנות בלונדון

׳סערה׳ של ג׳ום פלנסה

תערוכות בלונדון

העבודה (החביבה עליי) של גבריאל דה סנטיס

פארקים בלונדון

׳דלעת׳ של יאיוי קוסאמה (בלי בדיחות על השם. או עם)

אמנות לונדון

ואחת מאת סיונג-טאיק לי

תערוכות בלונדון

רק להזכיר איפה אנחנו

כמוני, נראה היה שגם על שאר המשוטטים התערוכה קפצה בהפתעה, ונראה היה שגם הם נהנו מהקונטקסט המאוד אחר שבו הפסלים מוצגים: לא עוד סתם חדר עם ארבעה קירות לבנים ומזגן, אלא צמרות עצים, סנאים, ציפורים וכמה בחורות שעושות ג׳וגינג.

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

  היי
  תודה על הרשימות הכיפיות. אני מאוד נהנית מהן, ונזכרת בגעגוע בכל המקומות שאני אוהבת. מאוד אשמח לשמוע טיפים לנסיעה עם בן 13 ללונדון, שתהיה בסוכות הבא. (אני יודעת שזה עוד רחוק, אבל אני אוהבת לפנטז הרבה זמן מראש).
  הוא חובב גאדג'טים, אבל ישמח לכל דבר חדש ומעניין. וגם – אם את מכירה כתובות זולות ללינה במרכז העיר, טיפים לבילויים זולים אבל שווים, ובעיקר מסקרן אותי: מאיפה היית מתחילה את הביקור? מה הנקודה הכי נעימה לדעתך להתחיל ממנה לראות את העיר.
  תודה,
  א.

  מדליק ומרשים ,אני אהבתי את ה"דלעת" . כתוב בהנאה .אני מדמיינת את המראה הממוגג של הסתיו בלונדון בכל העיר ,במיוחד הפארקים מכוסים בעלעלים ענקיים ,כל האדמה צבועה צהוב חום ואדום.את החורף השלגי הגוף שלי לא יכול לשאת,בחודשי דצמבר ינואר פברואר ואפילו מרץ.ישרלאית כמוני לא מסוגלת לשאת זאת.עם כל היופי השלווה והבריאות שהמזג אוויר הזה מייצר לאדם. :)

  מהמם! הפוסט, התמונות, הבלוג הזה

  נעמה, מרתה, אייבי – תודות :)