סוף כל חוף

איך יודעת בחורה שהיא, מה לעשות, מתאנגלזת?

א. היא כל הזמן מתלוננת שקר לה, ואז, כשסוף סוף נהיה קצת חם – שחם לה.
ב. היא מסוגלת לשתות בפאב עמידה. לעזאזל, היא מסוגלת לשתות בכל מצב.
ג. ברחוב, פעם בעשרים שניות, לעובר אורח שנתקל בה בעצמו: ‘סורי’.
ד. (כמעט) כל התשובות נכונות.

כל הפותר נכונה זוכה בבקבוק בירה ריק וטרמפ ל’קמדן ביץ’, חוף הים המלאכותי שמתמקם כמדי קיץ מעל וניו ההופעות המצויין Roundhouse. זה אמיתי: יש כאן חוף, ויש כאן עילה מוצדקת לשקול לשדרג את ’העיר הטובה בעולם’ ל’העיר המושלמת בעולם’.

חוף קמדן

יש כאן חוף! ’העיר הטובה בעולם' הפכה ל’העיר המושלמת בעולם’

איך הגענו לכאן: כמו תמיד, גם קיץ 2016 בוטל רשמית כבר כמה פעמים. היו שקעים ברומטרים שובבים שנתקעו מעל אנגליה במקום להמשיך לסקוטלנד, והאיש בטלוויזיה אמר לכולם לשכוח מזה. או-אז הפציעה השמש, וככה פתאום הקיץ חזר ונהיה פה חם, ואז שוב שקע, ואז שוב שמש – יש מי שממתינים (לא מסגירה שמות) שהקיץ הלונדוני ישתדרג כבר בחסות התחממות הכדור הזו שכולם מבטיחים, כדי שנוכל פה לתרגל שלוש מקלחות ביום ומניפה ספרדית קבועה בתיק.

קיץ בלונדון

קיץ 2014. שבר את רוב השיאים הלונדונים

ולהגיע לקמדן ביץ׳ כמה שיותר, כי: אפשר לשכשך רגליים בחול. 150 טון חול, אם לדייק, שפוזרו מעל הגג של ‘ראונדהאוס’ מתחת לכסאות נוח ושולחנות צבעוניים. זה מחזה מתעתע: קו הקרקיע שתוחם את החוף המלאכותי עמוס בניינים וגגות, והעיניים שמחפשות אוטומטית חסקה ואיש עם ארטיק מקבלות במקום זה מנוף תעשייתי, במקרה הטוב.

לונדון בקיץ

לשכשך רגליים בחול, 150 טון חול, לפני שכולם מגיעים

ועדיין: וואו, חוף. עם בחורות בביקיני ושמן שיזוף (אפס, אפס מודעות) ואווירה של סבבה וקוקטיילים עם מטריות ובאר אקזוטי עסוק. כשאנחנו ביקרנו, התפריט המצומצם שמופיע באתר הצטמצם עוד יותר ולא היה שווה את ההמתנה הארוכה.

לונדון קיץ

והנה כולם, לא כולל בחורות בביקיני שנשארו מחוץ לפריים

לקחנו שיפודי חלומי, חצילים ועגבניות שהוגשו עם קצת עלאק-חומוס ופיתות יבשות (7 פאונד), המבורגר סתמי עם גבינה, בייקון, בצל, מלפפון חמוץ וצ’יפס (7.50 פאונד) ופאנץ’ רום עם (מעט מדי) רום, ליקר גויאבה, מיץ תפוזים ואננס, ליים ואגוז מוסקט (שניים ב-7 פאונד בהפי האוור). שום דבר לא היה טעים והתחרטנו שלא הבאנו איתנו סל פיקניק עצמאי מסיינסברי’ז, הסופרמרקט שמעבר לכביש.

חוף קמדן

אבל האוכל: התחרטנו שלא הבאנו איתנו סל פיקניק עצמאי

מה עוד. חברים שהיו שם עם הילדים בשעת בוקר מוקדמת בסופהשבוע אמרו שהיה כיף גדול. בביקור שלנו, באמצע השבוע ולקראת הערב, המקום היה עמוס פעילויות נעימות אך בלתי חוקיות בעליל וקצת פחות מתאים לילדים. איך שלא יהיה, בימים בהירים כמו היום *מסתכלת החוצה מהחלון בזהירות* שווה לנצל כל שמץ (=שמץ של שמש) ולהגיע לשם.

כוכבית: בשנתיים האחרונות, ממש כמו פטריות אחרי השמש, צצו בעיר עוד כמה חופים מלאכותיים ששווים בדיקה: חוף מלאכותי בבריקסטון עם המון סרטים וקוקטיילים שווים, זה שבברנט קרוס שאמור להיות החוף האורבני הכי גדול, רצועת חול חמודה באווירה ברזילאית בסאות׳ בנק והחוף שבפארק האולימפי השנוי במחלוקת (שניהם, גם החוף וגם הפארק).

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

  sounds lovely. I'm gonna be there on friday & I'll write again

  היי אורנה, תהני! וכן, ספרי איך היה לך.

  שלום,

  קוראת באדיקות את הבלוג שלך..

  הייתי הקיץ בלונדון, הכל בשפע, רק מה לא מצאתי? עוגת ריינבו קייק.

  האם ידוע לך היכן במרכז לונדון מוכרים כזה דבר?

  תודה :)

  היי רינת, משמח לשמוע :) את בטח מתכוונת לעוגה הזו, נכון?
  http://www.belondonyesh.co.il/food/2128

  לא יודעת איפה אם בכלל יש במרכז העיר – ממליצה להרחיק עד לטינה!

  חחח בביקור שלי בלונדון לפני שבוע, הלכתי לפי התוכנית ביקרתי במקומות שסימנתי לנו במפה, אך האיזור הכי קרוב אלינו היכן שהתגורננו chalk farm הוא שהתפספס. התגוררנו שבוע ימים ב-swiss cottage, אפילו נסענו באוטובוס דרך צ'אק פארם,קו 31 או 13 נדמה לי, ראיתי מהקומה השנייה של האוטובוס מקום לאכול "פיש אנד צ'יפס" שנראה מוצלח אמרתי לעצמי נקפוץ ברגל לטייל שם,עוד אחד מהאיזורים הציוריים משהו של לונדון. הכל מאוד מדוגם ומסודר,חנויות כמו לקוחות מסרט ישן, כאילו הזמן עצר מלכת.יש להם ערך וסנטימנטים לעבר, להיסטוריה, הם משמרים את המנהגים של המורשת ומקפידים לשמור עוד על איפוק אנגלי טיפוסי.

  היי מרתה, Chalk Farm הוא לא איזור כזה מלהיב – אין בו שום כלום, חוץ מפרימרוז היל (חמש דקות משם, יפהההה). אז לא הפסדתם :)

  ברור שהשנה הקיץ שבר שיאים. בבריטניה יש תמיד מזג אוויר יפה במיוחד כשאני בסביבה, והשנה הגעתי ללונדון לשבוע ונשארתי חודשיים וחצי (עם גיחות לשאר בריטניה), ועוד שלושה שבועות בדרום אנגליה. חבריי הלונדוניים דיווחו שבדיוק בגיחה הקצרה שלי בברלין הטמפרטורות ירדו ונהיה גשום. למעשה, אפילו בסופ"ש באוגוסט שהיתה התרעה על סופה עצומה בבריטניה, בעיר בה התגוררתי היו שמיים תכולים ללא שום ענן.

  אם זו לא עילה לתת לי מיד אזרחות בריטית, אין לי מושג מה כן.

  גם אני חושבת כמוך יעל.מגיע לי לא רק אזרחות על כל הפעמים שביקרתי ובזכותי השמש ייצאה אלא גם בית מהוד מעלתה על אות ההוקרה ליחצנות והמוניטין שלי לבריטניה.