לילה בגן החשמל

אוברדוז אחרון של אורות כריסמס לפני שמפרידים ביני לבין כל הנוצץ לכמה חודשים ארוכים וחשוכים, והפעם מסוג אחר: תגידו שלום ל- Christmas at Kew, הוא המסלול המואר של ה- Kew Gardens, שמציע טיול לילי טריפי לגמרי.

קיו גארדנס לונדון

Illuminated Trail, הוא ׳המסלול המואר׳ של ה- Kew Gardens

כדאי שזה יהיה שלום זריז במיוחד, ושתקנו כרטיסים להיום בערב בטאב הסמוך תוך כדי שאתם קוראים אותי מספרת לכם שמחר כבר יהיה מאוחר מדי, ושלא יהיה – ואז באמת תצטרכו להגיד שלום.

מזדרזת עם הטקסט קדימה: הגנים הבוטניים של Kew נמצאים ברשימה הבסיסית של כל מבקר בתולי בעיר. הם מתפרשים על גבי קילומטר וחצי רבועיים, ומתפארים במאות זנים שונים ונדירים של עצים, פרחים, שיחים, פירות ומדשאות, חלקם מטופחים בקפידה בחממת הענק, חלקם האחר מקיף אתרים היסטוריים מעניינים בזכות עצמם. הגנים מעבירים בשעריהם מיליוני מבקרים בשנה, אבל מנהלי האתר לא נחים על זרי הדפנה היפים שלהם: הם מתעקשים לחדש, להתחדש, ולטפח את Kew בתור אתר מעניין מספיק גם עבור הלונדונים, שחוזרים לבקר בו שוב ושוב.

לפני כשנתיים השיקו שם מסלול הליכה בין צמרות העצים שאמור להציע נופים מטריפים מנקודת מבט גבוהה במיוחד (עוד לא הייתי), והחורף, לכבוד כריסמס זצ״ל, חידשו שם עם המסלול המואר האמור, שמציע ביקור לילי, צבעוני ומכושף.

גנים בוטניים לונדון

מחדשים ומתחדשים: ביקור לילי, צבעוני ומכושף

צעידה במסלול (כדאי להגיע ב- Wellies או נעליים סגורות אחרות) אורכת בסביבות השעה, כשהשביל מתפתל בין פינות חמד, עצים, גשרים וגינות – כולם מוארים בכל דרך אפשרית. מלמעלה, מלמטה, מהצד, באמצעות פנסים עם שבלונות, בעזרת עמודי אש מרקדים, עם שרשראות ארוכות של מנורות עגולות. זה קונספט פשוט אבל אפקטיבי, שהופך את המרחבים עוצרי הנשימה של קיו למפעימים מתמיד:

kew gardnes

עצים, גשרים וגינות שמוארים בכל דרך אפשרית

גני קיו לונדון

הגנים עוצרי הנשימה הופכים מפעימים מתמיד

בצידי הדרך יש רמקולי ענק שמשמיעים את ומסבירים על מגוון רחשים מהטבע, ואיפשהוא באמצע המסלול מחלקים למי שרוצה חלוקי נחל ״מיוחדים״ שצריך לקלוע לתוך חישוקים ״מיוחדים״ (ההסבר של המפעילים היה יותר מסובך משלי) – קצת אוירת פעולת לילה בצופים שבטח תשמח את מי שהצטייד גם בילדים. היבהבו במיוחד גם: מופע לפידי אש מרגש, אינסטלציה אינטראקטיבית שבה אתם הופכים לתאורנים הראשיים והגראנד פינאלה, שהאיר את החממה הענקית של קיו בכל גוון זוהר אפשרי.

קיו לונדון

רמקולי ענק שמשמיעים את ומסבירים על מגוון רחשים מהטבע

קיו

חלוקי נחל ״מיוחדים״ שצריך לקלוע לתוך חישוקים ״מיוחדים״

גני קיו בלונדון

קונספט פשוט אבל אפקטיבי. מיצג השתקפות גרנדיוזי

קיו גארדנס

אינסטלציה אינטראקטיבית ואני בתפקיד התאורנית הראשית

גני קיו

מופע לפידי אש מרגש

קיו לונדון

הגראנד פינאלה, שהאיר את החממה הענקית של קיו בכל גוון אפשרי

קיו גארדנס שווים ביקור כל השנה, אבל המסלול המואר שווה פעמיים ופתוח רק עוד שבוע – כשהצצתי לבדוק עדיין היו כרטיסים, אז ממליצה שתלכו מפה לשם.

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

    נראה כייף!

    הבלוג מדהים! כיף לבקר בו ולהתעדכן. מועיל וחשוב, מצפים לבאות