אלף לילה

״תערבבי את המים שלו עם סוכר. אם לא עוזר, תנסי להמיס בהם קצת אספירין, זה יפתח לו את כל הצנרת. אה, ניסית? תסובבי אותו לצד השני. שתה משהו? אולי חם לו מדי? נו, ברור שכן – מהר תזיזי אותו מהרדיאטור! ובערב תוציאי אותו קצת לגינה״.

זהו לא תמליל שיחה שניהלתי השבוע בענייני תינוקות (משוגעת! מי נותן לתינוקות אספירין) אם כי תמצית חילופי הדברים המרובים שנרשמו בשבוע האחרון בעניין עץ הכריסמס החדש שלי, הראשון אי-פעם, האמיתי – שאני אקנה אחד מפלסטיק?! – שסירב לשתות את המים שלו.

עץ אשוח

אולי תשתה משהו?

כבר חשפתי שזה הולך להיות עץ חנוכריסמס אנגלו-ישראלי, על אף המרחק הקלנדרי הגדול בין שני החגים השנה, וכבר חטפתי ריקושטים על זה שאני כביכול לא אמורה לארח בבית עץ אשוח מטעמים מצומצמי אופקים כאלה ואחרים – וגם הכרזתי קבל עם ופייסבוק שאם זה לא נושא חן בעיני מישהו, הוא בפירוש מוזמן להקליק הלאה.

מכריזה שנית.

ממשיכה קדימה כאילו כלום ומספרת שהעץ היפה – מטר שמונים, ירוק בקבוק, ענפים חסונים – מראה סימני התאוששות וככל הנראה ישרוד את הדרך לחג המולד, בעזרת השם (של מי?), ושהחורים שקדחנו בתחתית הגזע שלו כפי שעקרות בית משועממות מפנסילבניה המליצו ב׳יאהו׳ כנראה עזרו לו לינוק קצת.

קישוטי כריסמס

אולי תלבש משהו?

מה עוד נשאר: לגמור לקשט כבר > להחליט מה נגיש בארוחה הגדולה של כריסמס דיי  > לטקסס למוזמנים את תוצאות הגרלת ה׳סיקרט סנטה׳ > לקנות Christmas Crackers וכנראה גם כלים חד פעמיים, מקווה שיש בזהב > להספיק לעבור ב- Night Tales עוד פעם לפני שהוא נסגר.

שוק כריסמס

להספיק שוב לפני שנגמר. Night Tales

מה זה בכלל ׳נייט טיילז׳: קצת שוק כריסמס, קצת שוק לילה, קצת מסיבה וקצת הרבה המקום הכי לוהט החודש בעיר.

כריסמס בלונדון

קצת שוק כריסמס, קצת שוק לילה, קצת מסיבה

זו התשובה הקופצנית יחסית והחדשה יחסית (שנה שנייה בלבד) לשווקי הכריסמס המסורתיים יותר (החביבים כשלעצמם), כשמאחוריה עומדת החבורה שמארגנת בקיץ את Dalston Roof Park – מתחם גג פתוח שמקרין סרטים ומארח מסיבות – והחבורה שהשיקה לא מזמן את מסעדת הפופ-אפ ההיפסטרית Smokey Tails. עד כמה היפסטרית? סת׳ טרוקסלר מעורבב שם חזק.

שווקי כריסמס בלונדון

התשובה החדשה והקופצנית לשווקי הכריסמס המסורתיים

טרוקסלר הוא גם זה שמפציע לסטים אורחים לא מוכרזים ב׳נייט טיילז׳, שמסתתר במגרש חנייה במרכז דולסטון; מלבדו עברו בעמדת הדי ג׳יי המנצנצנת שלהם גם קרייג ריצ׳ארדס, קלייב הנרי, האוס אוף דיסקו והרבה חברים אחרים שבאים לסובב כמה תקליטים סתם בשביל הכיף – ובשביל לרוקן איזה חצי ליטר יין חם על הדרך.

עמדת די ג׳יי

עמדת די ג׳יי מנצנצנת, ומאחוריה מישהו שאינו סת׳ טרוקסלר

ג׳ין

כאן אפשר לשתות ג׳ין

שווקים בלונדון

וכאן מכינים המבורגרים

עוד אפשר לדגום שם, בנוסף לאווירת כריסמס מחשמלת: קוקטיילים מעולים, דים סאם טריים, המבורגרים עסיסיים (שזכו זה מכבר לתואר ״ההמבורגר הטוב בעיר״) ועוד. דוכני המזון והשתייה משתנים משבוע לשבוע, כשבוויקנד הקרוב והאחרון לשנה זו, כלומר בסופ״ש הקרוב (מסביבות שש ועד 11 בלילה בערך, כניסה עולה שלושה פאונד) מבטיחים שם גם דוכן שמוכר עצי אשוח. לא בשביל משהו או משהו.

Night Tales

Abbot Street Car Park E8 3DL

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

    אם אני הייתי חיה באירופה – הייתי שמה עץ אשוח מקושט בסגנון מרתה סטוארט בבית :) וגם חנוכיה