גנן גידל דגן

אין כמו בוקר יום לא-שימשי בממלכה כדי לקפוץ מהמיטה, להתמתח ולצאת להרביץ ארוחת בוקר של אלופים, רק שברוב המקרים – אם בארוחות בוקר אנגליות עסקינן –  יותר סביר שתקבלו ארוחת בוקר של מעולפים.

מהונדסת להתיש את האלכוהול של אתמול בלילה, ארוחת הבוקר האנגלית המסורתית היא בעצם קדירת שומן מבעבעת. עגבניות מטוגנות, שעועית מקופסת פח, פטריות מעולפות, פרוסות בייקון מצחינות ועוד מיני גבשושים מרקיבים שרק לנגן את שמם על המקלדת עושה לי מרגיז בגאג ריפקלס – ב'בנדיקט' זה אולי נראה אקזוטי, בבירה האנגלית זה עשוי להתיש.

ארוחת בוקר אנגלית

קדירת שומן מבעבעת. ארוחת בוקר אנגלית

מסייגת ואומרת: זו רק ארוחת הבוקר האנגלית שאני קוטלת כאן. תרבות האוכל בכלל ותרבות האוכל הבריא בפרט השתכללה פה פלאים בעשור האחרון, בלי קשר לקמפיינים המתישים של ג׳יימי אוליבר (ובטח שבלי קשר לאד פאקינג שירן). לונדון מציעה אופציות קולינריות מטריפות בשאר שעות היום, אבל כשזה מגיע לארוחות בוקר, אם נופלים על מקום שמגיש רק את הגרסה האנגלית – נופלים.

או-אז: מדלגים לצד השני של השלולית הטראנס אטלנטית והולכים על ארוחת הבוקר האמריקאית, הפשוטה, הבסיסית, הלא יותר בריאה (תכלס) אבל ההרבה יותר פריכה: קורן פלקס, כלומר דגני בוקר. תגידו היוש (או מה שלא אומרים עכשיו במקום, קשה לעקוב מפה) ל- Cereal Killer Cafe, בית קפה שמגיש אך ורק דגני בוקר – אבל איזה!

בית קפה לונדון

יעד גימיקי להיפסטרים? ׳סיריאל קילר קפה׳

כשהאחים האירים גרי ואלן קירי השיקו את הסניף הראשון של ׳סיריאל׳ בבריק לייין בסוף השנה שעברה, הוא עורר לא פחות ממהומה. תייגו אותו כיעד גימיקי להיפסטרים ותו לא, צעקו שהמחירים שלו יקרים עד שערורייתיים (בין 2.50 ל- 3.50 פאונד לקערת קורנפלקס בריטי, בין 3 ל- 4.40 פאונד לקערה עם דגנים אמריקאיים או מיובאים אחרים) ובעיקר, נתנו לו חמש דקות עד שהוא נעלם.

בתי קפה בלונדון

הסניף המקורי בבריק ליין

בתי קפה לונדון

הסניף החדש בקמדן טאון

אבל לא. החודש משיקים האחים את הסניף השני והגדול בהרבה בקמדן טאון, ואם לשפוט על-פי שפמפם החלב שמרוח להם מעל השפה העליונה, המחייכת – זו רק ההתחלה. נתונים בקצרה: 120 סוגים של קורנפלקס שאפשר לבקש בנפרד או כקומבינציות (״קוקטיילים״) של כמה קופסאות; 20 סוגי חלב כמו סויה, אורז, קוקוס, שקדים, קרמל, מסטיק, מנטה, אגוזים, אורז, בננה, שוקולד ועוד; 20 תוספות שמפזרים מלמעלה ביניהן גם מרשמלו, עוגיות, סוכריות, פירות, אגוזים, צימוקים, אם אנ׳ אמז, חתיכות חמאת בוטנים, ופלים ועוד הפתעות.

ארוחת בוקר לונדון

120 סוגי קורנפלקס, 20 סוגי חלב, מלא תוספות מלמעלה

יש קוקטיילים פירותיים, אגוזיים או שוקולדיים ואפשר גם ליצור שילובים אישיים חדשים; בביקור האחרון שלי שם הלכתי על מיקס אמריקאי מתוק להח/פליא בין הרשי׳ז בטעם קוקיז אנד קרים וריס׳ס פאפס עם חמאת בוטנים, כשלמעלה פיזרתי שברירי עוגיות אוריאו׳ז – יצא פגז. בפעם הבאה שלי שם אני מתכוונת לנסות את קוקטייל הבית הפופולרי של המקום, שמשלב בין קוקופוס, שוקולד קרייבס (יעני כריות), חלב בטעם שוקולד והפי היפו מלמעלה.

בתי קפה לונדון

אפשר – וכדאי – ליצור שילובים אישיים חדשים

דגני בוקר לונדון

כמו זה שאני מיקססתי, שיצא מתוק להח/פליא

מבחינת אווירה ועיצוב, הסניף המקורי של ׳סיריאל׳ בבריק ליין אכן מושך אליו סמי-היפסטרים; קומת הכניסה משובצת מאות קופסאות דגנים צבעוניות ובקומת המרתף אפשר למצוא טלוויזיות-קופסה מהסבנטיז ומגוון משעשע של ממרוביליות רטרו. הסניף החדש, הגדול יותר, בקמדן טאון, משרה אווירה רכה בהרבה עם מיטות ילדים משעשעות ליד השולחנות (יעני, קורנפלקס אוכלים בבוקר אחרי השינה) – ובהתאם, אפשר לראות שם קהל מגוון יותר שכולל גם משפחות וחובבי קורנפלקס גמדיים יותר.

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

    אמא ואבא יהיו שם?