שבוע האופנה: ועוד

חודש פברואר הוא החודש הכי שנוא בלוח השנה הבריטי. הבילד-אפ לקראת כריסמס וראש השנה ה"לועזית" מתנפץ לרסיסי מציאות חשוכה, קרה ונטולת ימי חופשה, ומי שלא פיזר את כל הלירות האנגליות שלו על מתנות וקוקטיילים בדצמבר, סופו להתרושקן כליל בינואר עם התפשטות נגיף הסיילים הקטלני או – תלוי באיזה קו טיוב הוא נוסע וכמה פרסומות מוכרים לו – עם וירוס מכוני הכושר המדבק (השוקולדים האלה מכריסמס צריכים להתאזן איכשהו בסוף).

זאת ועוד, כי פברואר הוא, בנוסף לכל תחלואותיו, גם חודש משמים וחסר ריגושים תרבותיים נקודה. אלא אם את פאשניסטה; או-אז, הופכים ימי פברואר העגומים למסיבה אחת גדולה, הידועה גם בשם 'לונדון פאשן וויק'. והפעם: המארגנים של 'שבוע האופנה של לונדון' הצליחו לדחוס כל-כך הרבה תצוגות, שואורומים ותערוכות, שאנחנו אמורות לא לרצות שמפניה ורודה עד הפאשן וויק הבא, שנערך באביב.

ברברי

התצוגה של 'ברברי'. ימי פברואר העגומים הופכים למסיבה גדולה

מה היה ומי ולמה. ‘ברברי’ הציגו עיצובים למות – מנומרים בליגה אחרת, מעילי טרנץ’ במראה רטוב או מטאלי וחצאיות עפרון מצמר ומעור. כרגיל, אני רוצה משם הכל ועכשיו. ‘האוס אוף הולנד’, הדלקה החדשה-יחסית שלי, השיקו קולקצייה חמודה וצבעונית, אבל היו להם יותר טובות. ריהאנה הגיעה לתצוגה של ‘ריבר איילנד’, עבורם היא עיצבה קולקציית סמרטוטים משמימה. גם ויקטוריה בקהאם ואלכסה צ’אנג הפציעו פה ושם.

אבל הכוכבות האמיתיות של השבוע הזה היו קארה דלווין וג’ורדן דאן, צמד הסופר-דופר מודלס שכיכב על המסלולים ומסביבם. בפאשן וויק נטול טרנדים יחסית, השתיים האלה הן הכותרת הכי חזקה – משהו ברוח הנעורים החיונית שלהם מצליח להפיח חיים מחודשים באירוע שלוקח את עצמו ברצינות תהומית. הן אמנם לא מספקות סקנדלים מהדהדים א-לה קייט מוס (לפחות בינתיים, תנו להן כמה שנים לתרגל שטרות מגולגלים מאחורי הקלעים), אבל מספיקה המחווה המיניאטורית של דלווין – “ידיים לצדדים! אני עפה” – בסוף התצוגה של Issa כדי להזיז כמה עניבות בקהל ממקומן. וזה כבר משהו.

קארה דלווין

קארה דלווין מובילה את התצוגה של Issa

אופנה בלונדון

'האוס אוף הולנד', הדלקה החדשה-יחסית שלי

הפאשן וויק של בירת האופנה האירופית נערך בסומרסט האוס, מרכז תרבות מצטיין שכבר כתבתי עליו כמה פעמים בעבר. התצוגות והשואורומים פתוחים רק למחזיקי הזמנות, אבל שאר הפעילויות ב’סומרסט’ – כולל תצפות אאוטפיטים ברחבה הענקית של המבנה, אופציה משעשעת כשלעצמה – פתוחות לקהל הרחב. זה לא מקרה שדואגים לתזמן שם את תערוכות האופנה החזקות ביותר שלהם עם הפאשן וויק, ושממש עכשיו מציגה שם ‘ולנטינו’, תערוכת האופנה הטובה שראיתי מזה חודשים. אין הרבה זמן – היא נסגרת עוד פחות משבועיים – אז רוצו טוסו עופו.

ולנטינו

'ולנטינו'. תערוכת האופנה הטובה של הזמן האחרון

אופנה בלונדון

התערוכה מציגה 130 עיצובי הוט קוטור של הגאון האיטלקי

תערוכות בלונדון

הולם: המבקרים צועדים על המסלול, כשהעיצובים מוצגים מצדדיו

אופנה בלונדון

'ולנטינו' מציגה עד תחילת מרץ. רוצו טוסו עופו

זה, וגם: ממש היום (חמישי) נפתח ה’לונדון פאשן וויקנד’, הגירסה המסחרית-המונית של הפאשן וויק, שבינה לבין אירוע האם יש מעט מאוד קשר. קונים כרטיס ומקבלים את האופציה לקנות (יפה, לא?) ממכרולתם של כארבעים מעצבים רנדומליים, כשיש גם תצוגת אופנה בכאילו. מי שיש לו רק כמה מטבעות בארנק וכמה שעות בלו”ז, ‘ולנטינו’ היא הכיוון שלו.

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

  איך ניתן להיכנס לשבוע האופנה בלונדון?
  האם האירוע עצמו מהנה?
  האם חוץ מהתצוגות וחדרי המעצבים יש מה לעשות בסומרסט האוס?

  היי יניב, לתצוגות עצמן אפשר להיכנס רק עם הזמנה מיוחדת, אבל כמו שכתוב בסוף הפוסט, בשנים האחרונות הוסיפו את ה'פאשן וויקנד' שפתוח לקהל הרחב. בנוגע לסומרסט האוס – יש מלא תערוכות שוות ובחורף גם משטח החלקה על הקרח: http://www.belondonyesh.co.il/entertainment/1545

  האם ניתן להיכנס לסמורסטהאוס בלבד בזמן הלונדון פאשן?

  בזמן הלונדון פאשן וויק אתה מתכוון. כן, כמובן, יש שם תערוכות מעולות כל השנה. בדוק באתר שלהם – יש אליו לינק בסוף הפוסט.