חלומות מפלסטיק

את הבשורה ש’מליסה’ פותחים כאן חנות פופ-אפ קיבלתי ברגשות מעורבים.

מצד אחד, בתקופת השיא של הדלקה שלי על מותג נעלי הפלסטיק מברזיל, הוא כיכב אצלי בארון עם איזה שבעה זוגות; מצד שני, הגרף הזה נמצא בצניחה לפחות שלוש וחצי שנים ורוב הזוגות כבר הלכו לדרכם (ע”ע חוק ‘זוג נכנס, זוג יוצא’).

נעלי מליסה

המממ. אולי בכל זאת למדוד?

ובכל זאת, כששמעתי על החנות הקיצית של ‘מליסה’, לא יכולתי להישאר אדישה. דמיינתי את עצמי עושה יו-טורנט (= יו-טרן זריז במיוחד) במנהרת הזמן, אל תוך ארון הנעליים המליסאי שלי דאז. הנה אני מקבלת את החדשות הצבעוניות, הנה אני קופצת כמו ריס ווית’רספון ב- Election, הנה אני חוטפת עקצוצים בכפות הרגליים, ואז גם בידיים, לכיוון התיק, הטלפון והמפתחות. הנה אני בדרך לחנות.

נעלי מליסה

עקצוצים בכפות הרגליים. מתקרבים לחנות

אינטרנט בטיוב (יש Wi Fi חינם בכמה תחנות עד סוף האולימפיאדה) ואני מבינה ש: גם בניו-יורק פתחו חנות כזאת השנה; הסניף הלונדוני היה אמור להיסגר בסוף ספטמבר אבל ככל הנראה יישאר פתוח עד סוף דצמבר לפחות; לא ממש ברור לי למה אין ל’מליסה’ חנויות ייעודיות מחוץ לדרום אמריקה.

מרכישות שביצעתי בתקופה ההיא באתר הלא-משהו שלהם כבר הבנתי שמשהו או מישהו ב’מליסה’ לא ממצה את הפוטנציאל האדיר של נעלי הנפט עד הסוף, אבל בכל זאת, האנשים הצליחו להשיג את ויויאן ווסטווד, ז’אן פול גוטייה וג’ייסון וו כמשת”פים, אז מה שם קורה שם?

נעלי מליסה

העבודה של ג'ולי ורהובן בכניסה לחנות

בחנות עצמה. הקיר בכניסה מתחבא מתחת לעבודה ענקית של מאיירת האופנה ג’ולי ורהובן. הנושא הוא קוקלציית ה’ריינבו’ של מליסה והביצוע כולל כמה נעליים בודדות, מודבקות. חבל, כי האיורים עצמם יפים כל-כך, והולכים לאיבוד בתוך המיצג העמוס הזה. שאר חלקי החנות קצת יותר רגועים: קצת אורות בצבעים, קצת עציצים טרופיים, הרבה מאוד נעליים:

נעלי מליסה

פיפ טואו שטוחות בהדפסים גיאומטריים מזגגי אישונים

נעלי מליסה

וודג’ גבוהות ואפריקאיות עם טי-באר ושוונצים חמודים

נעלי מליסה

'אנגלומניה’ בעיצוב ויויאן ווסטווד, הזוג שלנצח אנצור

צ’אפחה עצמית על השכם על זה שלא התפתיתי לקנות שום דבר שאצטרך להעיף בקרוב וגם רצון עז לגרד את התמונות ולהסניף את הריח המתוק של ‘מליסה’, שמזכיר סוכריות גומי, מסטיק או צמר גפן ורוד.

לידיעת הקונות: אם כבר ללכת ל’מליסה’ אז כדאי מאוד הערב, חמישי של שישה בספטמבר, הוא Fashion’s Night Out. זו השנה הרביעית של האירוע המוצלח של ’ווג’, בזכותו נשארות חנויות המעצבים ורשתות ההיי-סטריט בעיר פתוחות עד מאוחר ומשעשעות את הקונות עד בלי די. מה צפוי ברחבי הבירה: מבצעים, הנחות, מתנות, שמפניות, מסיבות, אלכסות צ’אנג והרבה שקיות שופינג מרשרשות.

Melissa Pop-Up Shop

15 King Street, WC2E 8HN

תגובות

רוצה לקבל אימייל כשיש תגובות חדשות לפוסט
רוצה לקבל אימייל כשיש פוסטים חדשים בבלוג
* שדה חובה (המייל לא יופיע בתגובה)

  מהמם!

  sounds like you really like Melissa…

  עמית: בגדול, עבר לי… אבל כנראה שבאיזשהו מקום, עדיין יש להן פינה חמה בארון שלי.

  יש חנות בארץ שניתן להשיג את נעלי מליסה? באיזור חיפה?

  היי קארין, באיזור חיפה אפשר להשיג את מליסה ב:
  BLUE – גרנד קניון
  בוטיק צ'ה צ'ה – שדרות מוריה